ماهنامه پیام آزمایشگاه

گلِ پورعلی گنجی اشتباه فوتبالي بود

۲۹ فروردین ۱۳۹۷

روزنامه گل: احسان علوان‌زاده بازيكن تيم پرسپوليس معتقد است اشتباهي كه مرتضي پورعلي‌گنجي بازيكن تيم السد قطر مقابل برانكو و شاگردانش مرتكب شد ممكن است براي هر فوتباليستي پيش بيايد و پورعلي‌گنجي فقط يك اشتباه فني كرد و هيچ عمدي در كارش نبود چون هيچ بازيكني دوست ندارد به تيمش ضربه بزند آن هم وقتي مقابل نماينده كشورش بازي مي‌كند و حساسيت‌ها روي او زياد است.

السد قطر را در ورزشگاه آزادي برديد. بازي چطور بود؟

بازي خوبي بود و دو تيم براي صدرنشيني تلاش مي‌كردند. بازي سختي بود اما توانستيم با حمايت هواداران و تلاش بچه‌ها ببريم و به‌عنوان صدرنشين از اين گروه صعود كنيم.

السد قطر را چطور تيمي ديديد؟

تيم خيلي خوبي بود. السد قطر امسال يكي از بهترين‌هاي آسياست چون مهره‌هاي خيلي خوبي دارد. در بازي رفت در قطر هم مي‌توانستيم مقابل آنها مساوي كنيم اما نشد و اينجا السد را برديم و انتقام بازي رفت را گرفتيم.

در مورد گل به خودي مرتضي پورعلي‌گنجي كه باعث پيروزي شما شد چه نظري داريد؟

اين گل‌ها براي هر بازيكني پيش مي‌آيد و شرايط بازي است. مرتضي بازيكن خيلي خوبي است و مي‌تواند يكي از بهترين بازيكنان ما در جام‌جهاني باشد. اينكه مرتضي گل به خودي زد براي ما خيلي خوب بود اما براي خودش ناراحت شدم چون مرتضي ايراني است و حرف و حديث مي‌شود.

اين گلي كه پورعلي‌گنجي زد اشتباه او بود يا عمدي چنين كاري كرد؟

اشتباه فوتبالي بود و عمدي در كار نبود. به هر حال شرايط بازي است و در فوتبال اين اشتباهات پيش مي‌آيد. هيچ بازيكني دوست ندارد به تيمش ضربه بزند آن هم مرتضي كه ايراني است و جلوي يك تيم ايراني بخواهد چنين كاري بكند. مرتضي در اين بازي خيلي تلاش كرد و يكي از بهترين‌هاي السد بود.

عملكرد ژاوي را مقابل تيم‌تان چطور ديدي؟

ژاوي همين الان هم مي‌تواند در بارسا بازي كند چون هوش بسيار بالايي دارد و مثل او ديگر تكرار نمي‌شود. ژاوي به السد خيلي كمك كرده و حيف است كه آمده در قطر بازي مي‌كند. ژاوي دو، سه سال ديگر بايد در بارسا بازي مي‌كرد.

اما ژاوي در آزادي مقابل پرسپوليس نتوانست كاري كند. قبول داريد؟

به خاطر اين بود كه بازيكنان ما دوندگي بالايي داشتند و با قدرت بازي كرديم و ژاوي را كلا مهار كرده بوديم كه نتواند كاري بكند.

صعود به عنوان صدرنشين گروه چقدر براي شما مهم بود؟

هر تيمي به عنوان صدرنشين صعود كند نشان مي‌دهد كه شخصيت بالاتري دارد. ما هم كار بزرگي كرديم و با اين همه ستاره‌اي كه السد داشت توانستيم به عنوان صدرنشين صعود كنيم. ما مي‌توانيم با حمايت هواداران و تلاش بچه‌ها تا فينال آسيا برويم.

بازي بعدي شما در ليگ مقابل ذوب‌آهن است. چه تصوري از اين بازي داريد؟

بازي روبه‌روي ذوب‌آهن هميشه سخت بوده است. تيم ما الان قهرمان شده و بازي تشريفاتي است اما با قدرت به اصفهان مي‌رويم چون ما پرسپوليس هستيم و بايد هميشه بهترين بازي‌ها را انجام بدهيم. ان‌شاءا… ذوب‌آهن را ببريم و ركورد بيشترين امتياز قهرماني را بزنيم.

چه شناختي از ذوب‌آهن داريد؟

تيم خيلي خوبي است و در نيم‌فصل دوم خيلي خوب امتياز گرفته است و اگر نيم‌فصل اول هم همين‌طوري امتياز مي‌گرفت الان يكي از رقيبان ما براي قهرماني بود. ذوب‌آهن تيم خيلي خوبي دارد و سال آينده حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت.

حضور در آسيا و خستگي ذوب‌آهن از سفر به ازبكستان به نفع شما نمي‌شود؟

تيم ما هم در آسيا بازي كرده و ذوب‌آهن كار سختي در آسيا دارد. به هر حال خستگي هست اما تاثير آنچناني ندارد و مشكل خاصي براي آنها پيش نمي‌آيد.

الان كه قهرمان شده‌ايد انگيزه‌اي براي رويارويي با ذوب‌آهن داريد؟

تيم ما تا بازي آخر ليگ انگيزه دارد. جلوي پارس‌جنوبي جم هم طوري بازي مي‌كرديم كه انگار براي نيفتادن مي‌جنگيديم. دوست داريم هميشه براي برد بازي كنيم.

يعني در دو بازي آخر ليگ هم با تمام قدرت به زمين مي‌رويد؟

بله، هر دو بازي را با تمام قدرت به ميدان مي‌رويم و براي برد بازي خواهيم كرد تا حقي از تيمي ضايع نشود و همه تيم‌ها به حق‌شان برسند.